راهنمای بخش اشخاص

در بخش اشخاص اطلاعات مربوط به موارد ذیل فهرست و گردآوری میشود:
+ عوامل فیلم، سریال، تئاتر و ... (بازیگر، کارگردان، تهیه کننده و ...)
+ و سایر موارد


توضیحات تکمیلی

ملاک فهرست و گردآوری اطلاعات اشخاص: با توجه به فارسی بودن این سایت، ملاک اولیه فهرست کردن و گردآوری اطلاعات اشخاص ایرانی است.

ملاک ملیت اشخاص: کشور محل تولد اشخاص ملاک ملیت آنها است حتی اگر در حال حاضر و به هر دلیلی (مانند: مهاجرت، پناهندگی، ترک کشور بعد از تولد و ...) در کشوری دیگر زندگی میکنند. به عبارت دیگر تبعیت اشخاص ملاک نیست. و همچنین اگر شخصی در کشوری به دنیا آمده باشد و پدر یا مادرش و یا هر دو آنها اهل یک کشور دیگر باشند، باز هم ملیت بر اساس محل تولد است و ملیت پدر و مادر ملاک نیست.

فهرست آثار: همیشه این امکان وجود دارد که این بخش ناقص باشد. تحقیق و گردآوری نام آثار و یا فعالیتهای اشخاص پیوسته در حال انجام است.

علامت سوال (؟): در مقابل برخی از بخشهای مطالب، علامت سوال نشانه این است که در آینده این موارد بعد از تحقیق؛ گردآوری و کامل خواهند شد.

علامت سوال (؟) بعد از سال: این علامت سوال بلافاصله بعد از عدد سال به معنای این است که مشخص نیست سال، هجری شمسی است یا هجری قمری و یا میلادی.

علامت ش بعد از سال: به معنای هجری شمسی است.

علامت ق بعد از سال: به معنای هجری قمری است.

علامت م بعد از سال: به معنای میلادی است.

علامت ق م بعد از سال: به معنای قبل از میلاد مسیح است.

علامت + لینک شده در انتهای خط: (به خصوص در انتهای بخشهای "تاریخ و محل وفات" و "محل دفن") به معنای هدایت به صفحه ای از سایت است که خبر مربوط به آن واقعه را می توان به طور کامل، در آنجا مشاهده کرد.

علامت ت ت ت: به معنای "تقارن تاریخ تولد" با سالهای دیگر. (در حال حاضر هجری شمسی - هجری قمری - میلادی)

علامت ت ت و: به معنای "تقارن تاریخ وفات" با سالهای دیگر. (در حال حاضر هجری شمسی - هجری قمری - میلادی)

نوع فعالیت: ممکن است در این بخش بیش از یک فعالیت نوشته شده باشد. تمام فعالیتهایی که اشخاص در طول زندگی انجام داده باشند، در این بخش نوشته میشود. ممکن است در حال حاضر اشخاص به هر دلیلی (نداشتن وقت، بازنشستگی، کهولت سن، ممنوعیت فعالیت، معلولیت و ...) در حال انجام هیچ فعالیتی نباشند.

عکس: در زمان ایجاد صفحه به نام اشخاص، آخرین عکس باکیفیتی که از آنها موجود است در سایت منتشر میشود.


تاریخ آخرین ویرایش صفحه: دیروز, 12:50
- ویرایشگر: Adel.J

دسته بندی:  --- 
کلمات کلیدی:  راهنمای سایت