راهنمای بخش آرشیو خبر

در بخش آرشیو خبر اطلاعات مربوط به موارد ذیل فهرست و گردآوری میشود:
+ و سایر خبرها ...


توضیحات تکمیلی

سلب مسئولیت: 1- سایت رنگین کمان اخبار مربوط به عناوین از پیش تعیین شده را از منابع و مراجع قید شده فقط بازنشر می کند و کلیه عواقب ناشی از درست یا غلط بودن آن اخبار، بر عهده منابع و مراجع قید شده است. 2- معمولا در داخل متن اخبار منتشر شده نام آثار (شامل: کتاب، فیلم، سریال، تئاتر و ...) به همراه سال انتشار، و یا فعالیتها یا رویدادها و یا ... به همراه سال؛ نوشته شده اند. محققان توجه داشته باشند که این اخبار فقط بازنشر شده اند و بهتر است که راجع به این موارد تحقیقات لازم را داشته باشند.

ملاک انتشار اخبار: در حال حاضر کلیه اتفاقاتی که فقط یک بار پیش می آید مانند: درگذشت، تشییع، تدفین و ...

ترتیب خبرهای منابع مختلف در صفحه: ترتیب خبرها بر اساس روز و ساعت انتشار خبر است، به عبارت دیگر هر منبعی زودتر خبر را منتشر کرده باشد در صدر صفحه قرار دارد.

همپوشانی اخبار: اخبار منتشر شده توسط خبرگزاریها و ... ممکن است شامل چند خبر باشند که یا به هم مربوط هستند و یا نیستند. به عنوان مثال یک خبر با عنوان درگذشت یک شخص ممکن است در متن خود شامل خبر درگذشت، تشییع، تدفین و یا حتی ترحیم باشد. این موارد زمانی اتفاق می افتد که خبر منتشر شده چند روز بعد از تاریخ رویداد باشد. بنابراین سایت رنگین کمان ضمن رعایت امانت داری کلیه خبر را بازنشر می کند، اما با توجه به هدف سایت رنگین کمان فقط عنوان اصلی خبر ملاک است. بنابراین اگر عنوان یک خبر ترحیم باشد و کلیه موارد فوق (درگذشت و تشییع و تدفین) را در متن خود داشته باشد فقط بخش ترحیم ملاک است و استفاده میشود و در سایر بخشها (درگذشت و تشییع و تدفین) اگر در سایت رنگین کمان صفحه ایی به این نامها موجود باشد، در مقابل نام خبرگزاری عبارت "موجود نیست" ذکر میشود.

موجود نیست: وقتی در یک خبرگزاری هیچ خبری با عنوان مورد نظر سایت رنگین کمان موجود نباشد، این عبارت استفاده میشود. البته ممکن است برخی خبرها طبق تعریف فوق (همپوشانی اخبار) در بخشی از متن خود به یک خبر اشاره داشته باشند. اما ملاک سایت رنگین کمان، عنوان و خبر کامل و مستقل درباره یک موضوع است.

ویرایش: اخبار منابع و مراجع دیگر که در سایت رنگین کمان منتشر میشوند، به جز دو مورد زیر؛ به ندرت ویرایش میشوند:
+ حذف حروف "ي" و "ك" عربی و جایگزینی با حروف "ی" و "ک" فارسی
+ حذف حروف "ؤ" و "أ" و جایگزینی با حروف "و" و "ا"
+ حذف علامتهای: کسره - فتحه - ضمه - تنوین - سکون - همزه - تشدید - یای اضافه (ی)


تاریخ آخرین ویرایش صفحه: 4 آذر 1399, 13:40
- ویرایشگر: Adel.J

دسته بندی:  --- 
کلمات کلیدی:  راهنمای سایت