درگذشت امیر آقاحسینی

صفحه امیر آقاحسینی

تاریخ رویداد: 28 دی 1397 ش
ت ت ر: 11 جمادی الاول 1440 ق - 18 ژانویه 2019 م
محل رویداد: تهران تهران ایران
خبر در ایرنا (موجود نیست)


عنوان: درگذشت غریبانه یکی از اولین دروازه بانان تیم ملی فوتبال
منبع: سایت ایسنا
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1397 ش ساعت 14:07
کد خبر: 97110301752
خبرنگار: 71572 محمدامین شهسواری


دروازه بان نخستین تیم ملی رسمی فوتبال ایران درگذشت.

به گزارش ایسنا، امیر آقاحسینی، دروازه بان پیشین تیم ملی که عضوی از نخستین تیم ملی رسمی ایران بود، جمعه هفته گذشته دار فانی را وداع گفت. مراسم ختم این پیشکسوت فقید فوتبال ایران، دیروز (سه شنبه) در غیاب مدیران فدراسیون فوتبال، اهالی فوتبال و رسانه ها برگزار شده است.

آقاحسینی در دوران فوتبالش در تیم شاهین توپ زده است. ناصر حجازی، یکی از بزرگترین دروازه بانان تاریخ فوتبال ایران از آقاحسینی به عنوان معلم خود و بهترین دروازه بان تاریخ ایران یاد کرده بود.

امیر آقاحسینی، قدیمی ترین دروازه بان فوتبال ایران بود. آقاحسینی را بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال ایران می دانند؛ حتی برتر از ناصر حجازی. قربانعلی تاری هم دروازه بان اولین تیم ملی رسمی ایران بود که در نخستین دیدارش در ترکیه به مصاف این تیم رفت. آن تیم ملی برای اولین بار از همه جای کشور بازیکن انتخاب کرده بود. پیش از آن تیم تهران به عنوان تیم ملی چندین و چند بازی بین المللی انجام داده بود.

امیر هوشنگ نیکخواه بهرامی (عموی صمد و آیدین نیکخواه بهرامی) در سال 1392 به ایسنا گفته بود: "سالها پیش، برای شرکت در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس سپاهان (شاهین اصفهان که زنده یاد محمود حریری آن را تاسیس کرد) به اصفهان می رفتیم. من در هواپیما کنار مرحوم "ناصر حجازی" نشسته بودم، اما او مرا نمی شناخت. خودم را معرفی کردم و گفتم که از مسئولان شاهین هستم."

او ادامه داد: "یک بار در روزنامه خواندم که به حجازی گفته بودند بهترین دروازه بان تاریخ ایران است اما او گفته بود اول آقاحسینی است، بعد او و در ادامه آقا حسینی را معلم خود خوانده بود. از حجازی پرسیدم که آیا چنین حرفی زده یا نه؟ گفت که هنوز هم همین عقیده را دارد."

نیکخواه همچنین گفت: "آقاحسینی از نظر اخلاقی و سوابق ورزشی جز نوابغ است. او آدم بسیار معقول و متین و نجیبی است و به خصوص طبق سیاست دکتر اکرامی، ایشان یکی از معلمهای این جاست."

امیر آقاحسینی، 12 سال دروازه بان تیم ملی بود و تاری چهار سال پیراهن تیم ملی را به تن کرد. هر دو فوتبالشان را از باشگاه شاهین شروع کردند ولی تاری بعد از چند سال به دارایی رفت و از آن جا هم راهی تاج (استقلال) شد.

قربانعلی تاری هم مرداد 1397 دار فانی را وداع گفته بود.

خبرگزاری دانشجویان ایران، این ضایعه را به جامعه فوتبال و خانواده ایشان تسلیت می گوید.


موارد مرتبط


تاریخ آخرین ویرایش صفحه: 22 شهریور 1399, 19:39
- ویرایشگر: Adel.J

دسته بندی:  آرشیو خبر