از پرادا تا نادا (2010)

فیلم از پرادا تا نادا
نام فیلم: از پرادا تا نادا
نام اسپانیایی: Pobres divas
نام انگلیسی: From Prada to Nada
نام قبلی: عقل و احساس
ن ق اسپانیایی: Sense and Sensibilidad
ن ق انگلیسی: Sense and Sensibilidad
سال ساخت: 2010 م
زمان: 107 دقیقه
زبان: انگلیسی - اسپانیایی
رنگ: رنگی
کشور: آمریکا - مکزیک
ژانر: کمدی - عاشقانه - درام


عوامل
تهیه کننده: Gigi Pritzker - Linda McDonough - Rossana Arau - Gary Gilbert - Lisa Ellzey
کارگردان: Angel Gracia
فیلمنامه: Fina Torres - Luis Alfaro - Craig Fernandez
مدیر فیلمبرداری: Héctor Ortega
موسیقی: Heitor Pereira
تدوین: Brad McLaughlin


بازیگران (نام ... نقش)
Camilla Belle ... Nora Dominguez
Alexa PenaVega ... Mary Dominguez


داستان

نورا و مری دو خواهر هستند که زندگی مرفه ایی در خانه پدری خود دارند. نورا سر به زیر و اهل درس و مشق است اما مری سر به هوا و اهل عیاشی. روز تولد پدرشان و در حالی که با او در حال رقص سه نفره هستند، حال پدرشان بد میشود و می میرد.

در روز تدفین جنازه با مردی آشنا میشوند که به آنها گفته میشود او برادر ناتنی شان و حاصل یک ماجرای عشقی مربوط به سالها پیش است، و مادرشان از موضوع خبر داشته و پدرشان را بخشیده است.

در زمان تقسیم اموال متوجه میشوند که پدرشان ورشکسته بوده و به آنها نمی گفته است. برادر ناتنی که در کار تعمیر و فروش خانه های قدیمی است، سهم دو خواهر را می خرد و آنها که کل سهمشان را برای بدهی پدر از دست داده اند؛ مدتی را در خانه زندگی می کنند. اما اولیویا زن برادرشان بدجنس است و با ورود برادرش ادوارد، از آنها می خواهد که به زیرزمین خانه بروند و اتاقهایشان را خالی کنند. نورا که تحمل این همه اهانت و کوچک شدن را ندارد دست خواهرش را می گیرد و به شرق لس آنجلس و به خانه خاله شان می برد.

مری که علیرغم میل باطنی اش در خانه جدید ساکن شده است اصلا راضی نیست و با افاده های بیجا سبب مشکلاتی برای خود و اهالی خانه به خصوص خواهرش میشود. اما نورا که بسیار ساده است در این خانه کوچک احساس راحتی می کند و به خوشی مشغول زندگی میشود.

ادوارد با راضی کردن خواهرش مقداری از وسایل آنها را (که خواهرش می خواست دور بریزد) بار کامیون می کند و به خانه خاله دخترها می برد. در واقع او از همان نگاه اول عاشق نورا شده است. اما نورا اصلا اهل دوستی نیست و برای خودش برنامه بلندمدتی برای موفقیت دارد. حتی ادوارد به نورا در دفترش پیشنهاد کار می دهد، اما نورا قبول نمی کند. نورا وقتی با پیگیری یک آگهی استخدام در روزنامه به محل کار جدید می رود متوجه میشود که رئیسش ادوارد است که با دانستن این موضوع که نورا حتما روزنامه را می خواند آگهی جعلی استخدام چاپ کرده بوده.

ادوارد در روز جشنی که در خانه خاله نورا برگزار است از او جواب رد می گیرد و مدتی از هم جدا میشوند. اولیویا دوستش را به نامزدی ادوارد در می آورد و نورا بسیار ناراحت میشود.

همزمان با ماجرای نورا، مری در ادامه ولنگاریهایش با استاد دانشگاهش که پولدار است آشنا میشود و وقتی می فهمد که او قصد خرید یک خانه را در شهر لس آنجلس دارد به خیال اینکه خانه قبلی اش را استاد بخرد (برادر ناتنی خانه را تعمیر کرده و به فروش گذاشته است) مثلا او را گول می زند و با او رابطه برقرار می کند. اما استاد زرنگ، که به او قول نامزدی و ازدواج داده است بعد از مدتی رابطه داشتن با مری، ناپدید میشود و به او می گوید که بعد از برگشتش از مسافرت ضمن خریدن خانه با هم نامزد خواهند کرد.

ادوارد برای نورا کارت دعوت نامه مراسم جشنش را می فرستد. نورا به خاطر انگیزه خواهرش در موضوع گول زدن استاد به مری گفته بود که او فاحشه است و مدتی با او قهر بود. اما این دعوت نامه باعث میشود که مری برای آشتی منت کشی کند و به اصرار او، نورا و مری به جشن ادوارد می روند. ادوارد از چشمان نورا اندوه عمیقی را مشاهده می کند.

از طرفی مری در کمال ناباوری استاد دانشگاهش را می بیند که با زنش در مراسم حضور دارد و اصلا به مری راجع به بازگشتش خبر نداده است و بی اطلاع او خانه را خریده است. مری که قصد کلک زدن به او را داشت وقتی می فهمد که بازیچه استاد هوسران شده است و او متاهل بوده، با ناراحتی مجلس را ترک می کند اما در راه بازگشت به خانه تصادف شدیدی می کند و به کما می رود.

در نهایت ادوارد نامزدی اش را به هم می زند و از نورا خواستگاری می کند و با جواب مثبت او با هم ازدواج می کنند. مری هم که به هوش آمده است با همسایه خاله اش (که در تمام مدت حضور او در محله جدید به مری ابراز علاقه نشان می داد) دوست میشود.


سایر عوامل
؟


اطلاعات کلی
توزیع کننده: ؟
قطع فیلم: ؟
لوکیشن: مکزیک - مونتری نوئوو لئون مکزیک - آمریکا - لس آنجلس کالیفرنیا آمریکا


نقد
؟


از پرادا تا نادا (2010) در سایتهای دیگر
؟


تاریخ آخرین ویرایش صفحه: 2 شهریور 1399, 19:16
- ویرایشگر: Adel.J

دسته بندی:  مدیا