درگذشت روح الله حسینیان

صفحه روح الله حسینیان

تاریخ رویداد: 4 شهریور 1399 ش
ت ت ر: 5 محرم 1442 ق - 25 آگوست 2020 م
محل رویداد: بیمارستان خاتم الانبیا تهران تهران ایران


عنوان: روح الله حسینیان درگذشت
منبع: سایت ایرنا
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1399 ش ساعت 8:31
کد خبر: 83920267
خبرنگار: 923


تهران- ایرنا- حجت الاسلام و المسلمین "روح الله حسینیان" نماینده سابق تهران و رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت.

به گزارش ایرنا، "محمد حسینیان" فرزند مرحوم حجت الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان، صبح روز سه شنبه در حساب توییتری خود از درگذشت پدرش خبر داد و نوشت: "انا لله و انا الیه راجعون. روحم، جانم، پدرم؛ روح الله حسینیان به سالار شهیدش پیوست"

دختر مرحوم حسینیان نیز صبح سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درگذشت پدرش را تائید کرد و گفت: در مورد علت مرگ و برگزاری مراسم تشییع و تدفین پدر متعاقبا اطلاع رسانی می کنیم.

روح الله حسینیان (متولد 1334 شهر شیراز)، قاضی و سیاستمدار و رئیس موسسه پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی بود. وی همچنین نمایندگی مردم تهران در دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت.

کتابهای "چهارده سال رقابت ایدئولوژیک شیعه در ایران"، "چهارده قرن تلاش شیعه برای توسعه و ماندن" و "بیست سال تکاپوی اسلام شیعی در ایران" از نوشته های حسینیان است.عنوان: روح الله حسینیان درگذشت
منبع: سایت ایسنا
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1399 ش ساعت 8:35
کد خبر: 99060403017
خبرنگار: 71533 علیرضا قربانی


رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی و نماینده سابق مجلس درگذشت.

به گزارش ایسنا، محمد حسینیان فرزند روح الله حسینیان با انتشار تصویری از پدرش در توییتر نوشت: "انا لله و انا الیه راجعون. روحم، جانم، پدرم؛ روح الله حسینیان به سالار شهیدش پیوست."

حجت الاسلام روح الله حسینیان در سال 1334 در شهرستان آباده استان فارس متولد شد. او از آغاز دهه 60 وارد دستگاه قضایی کشور شد و به سمت قائم مقام دادستانی انقلاب در مشهد و سپس دادستانی در دادگاه انقلاب تهران رسید. او همچنین ریاست یکی از شعب دادگاه ویژه روحانیت تهران را هم در کارنامه خود دارد.

در سال 1376 وی پس از سید حمید روحانی به ریاست مرکز اسناد انقلاب اسلامی رسید و در سال 1384 به عنوان مشاور سیاسی و امنیتی محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری وقت منصوب شد.

نمایندگی تهران در مجالس هشتم و نهم نیز از دیگر تجربیات وی است.


موارد مرتبط


تاریخ آخرین ویرایش صفحه: 21 شهریور 1399, 20:36
- ویرایشگر: Adel.J

دسته بندی:  آرشیو خبر