قوانین سایت

شرایط استفاده از محتویات سایت

توضیح: منظور از محتویات در متن زیر هرگونه محتوا شامل: مطلب و نوشته، عکس، فیلم، مقاله، اطلاعات، کتاب، مجله و ... است.

مهمترین نکته

برخی از محتویات منتشر شده (آرشیو خبر و آرشیو نقد) متعلق به سایت رنگین کمان نیست و کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات برای تمامی مقاصد تجاری و غیر تجاری برای صاحبان اثر که در ذیل هر صفحه قید شده است محفوظ می باشد. انتشار محتویات خبرگزاریها - آژانسهای عکس - سایتهای شخصی - سایتهای (ارگانها و سازمانها و نهادها) - عکاسان و سایر اشخاص - منابع چاپی: کتاب، مجله و ...؛ به معنای تاییدیه داشتن از آنها یا اجازه مستقیم از آنها نیست. با انتشار این محتویات هیچ دخل و تصرفی در آنها داده نمیشود و اگر تغییری در آنها به وجود آید در همان صفحه قید خواهد شد. صفحاتی که در ذیل آنها هیچ منبعی قید نشده است از لحاظ مالکیت و حق طبع متعلق به سایت رنگین کمان می باشد. همچنین محتویاتی که با کسب اجازه مستقیم منتشر خواهند شد نیز در ذیل هر صفحه با عنوانهای (کسب اجازه شده یا ارسال شده یا هماهنگ شده) مجزا و مشخص خواهند شد. طبق تعریف فوق سایت رنگین کمان فقط می تواند راجع به شرایط استفاده از محتویاتی که مالکیت آنها را بر عهده دارد اجازه صادر کند و در مورد شرایط استفاده از برخی محتویاتی که قید شد فقط راهکار پیشنهاد بدهد:


الف - راهکار استفاده از محتویاتی که سایت مالکیت آنها را بر عهده ندارد و حقوق آنها متعلق به غیر می باشد

همانطور که در بالا ذکر شد سایت رنگین کمان مجاز به اجازه دادن برای انتشار محتویاتی که حق مالکیتشان را ندارد، نیست. و همچنین مجاز به تعیین ملاک و ایجاد محدودیت برای استفاده از محتویاتی که حق مالکیتشان را ندارد، نمی باشد. اما برای شما یک پیشنهاد مفید دارد:

در ذیل هر صفحه از سایت، منبع یا منابع آن به وضوح قید شده است. برای اطلاع از شرایط هرگونه استفاده تجاری و غیر تجاری از محتویات خبرگزاریها - آژانسهای عکس - سایتهای شخصی - سایتهای (ارگانها و سازمانها و نهادها) - عکاسان و سایر اشخاص - منابع چاپی: کتاب، مجله و ...؛ باید به همان منبع مراجعه کنید و از شرایط و مجموعه قوانین آنها باخبر باشید و مراقب باشید که قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان را نقض نکنید.


ب- شرایط استفاده از محتویات اختصاصی سایت رنگین کمان

+ اگر شما جز گروه دانش آموزان، دانشجویان، محققان، مولفان و نویسندگان هستید و کار شما تجاری نیست می توانید به راحتی هر آنچه از محتویات سایت را خواستید برای هرگونه تحقیق، سرچ، پایان نامه، مقاله و ... به شرط قید نام سایت رنگین کمان استفاده کنید.

+ در صورتی که کار شما "برنامه و نرم افزار" باشد و کل حجم کار شما یا درصد قابل توجه از آن، از محتویات سایت رنگین کمان باشد، باید با مدیر سایت از قسمت "تماس" هماهنگ شود. توجه داشته باشید که، چون ممکن است کار شما تائید نشود و اجازه صادر نشود بهتر است قبل از شروع به کار، اول با سایت هماهنگ کنید.

+ در صورتی که کار شما "کتاب" باشد و کل حجم کار شما یا درصد قابل توجه از آن، از محتویات سایت رنگین کمان باشد، باید با مدیر سایت از قسمت "تماس" هماهنگ شود. توجه داشته باشید که شرایط صدور اجازه به چاپ کتاب بسیار ساده است که یکی از شروط آن دادن یک یا دو نسخه از کتاب چاپ شده به سایت است.

+ برای امور غیر تجاری در سایتها و وبلاگها، میتوانید از محتویات سایت استفاده کنید به شرطی که اسم سایت رنگین کمان را قید کنید. هر شخصی در هر سایت و وبلاگ با رعایت این قانون ساده مجاز به استفاده از محتویات سایت است. در صورت نقض این قانون ساده حق پیگرد قانونی برای سایت رنگین کمان محفوظ است.

+ هرگونه استفاده تجاری از محتویات سایت [جمع آوری و فروش اطلاعات به کاربران] در اینترنت [سایت و وبلاگ و ...] و در برنامه و نرم افزار، به نام خود یا حتی به نام رنگین کمان ممنوع است و شامل پیگرد قانونی خواهد بود.سایر قوانین

قوانین کلی

فعالیت این سایت در مورد گردآوری و آرشیو محتویات فارسی و خارجی در موضوعاتی است که در دستور کار سایت قرار دارد و در قسمت "درباره سایت" درباره آن توضیح داده شده است، هر نوع مطلب دیگر هیچ گونه جایگاهی در این سایت ندارد.

صفحات سایت ممکن است شامل لینکهایی به سایتها و وبلاگهای دیگر باشد. این لینکها برای معرفی منابع عکس و مطلب و ... می باشد و وجود هر یک از این لینکها به معنای تایید یا ارتباط سایت با اداره کنندگان آنها نیست. این سایتها تحت کنترل رنگین کمان نیستند و این سایت و مدیریت آن هیچ مسئولیتی در قبال محتویات سایتها و وبلاگهای لینک شده؛ اعم از لینکها و عکسها و مطالب و ... داخل آنها، ندارد. همچنین بازدید کنندگان توافق می کنند مسئولیت هرگونه خسارت و آسیب احتمالی به کامپیوترشان از طریق ویروس یا فایلهای مخرب دیگر که می تواند ناشی از دریافت و استفاده از داده ها و فایلهای متعلق به سایتها و وبلاگهای لینک شده در سایت رنگین کمان باشد؛ خود بر عهده خواهند داشت.


قوانین ارسال نظر
+ نمایش نظرات بعد از بررسی امکان پذیر می باشد.
+ در صورتی که پیامتان خصوصی است میتوانید در انتهای پیام قید کنید تا منتشر نشود.
+ نوشتن ایمیل اجباری نیست اما در صورت قید کردن ایمیل، قابل نمایش برای همه خواهد بود.
+ نظرات حاوی توهین و افترا به ادیان، نظام، قوای سه گانه و (افراد - سازمانها - نهادها - قومیتهای ایرانی)؛ منتشر نخواهند شد.
+ به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده به نظرات ذکر شده امتیاز بدهید، همچنین برای همه مطالب سایت قسمت امتیازدهی قرار داده شده است.
+ هرگونه تبلیغ سایت یا وبلاگ، فروشگاه و محصولات دیگر شرکتهای ایرانی و خارجی در بخش نظرات سایت اکیدا ممنوع است و نظر حاوی این مطالب منتشر نخواهد شد.
+ نظرات حاوی درخواست تبادل لینک و ... ضمن اینکه منتشر نخواهند شد، بی پاسخ خواهند ماند.


قوانین ارسال عکس

چنانچه عکاس یا شخصی تمایل به ارسال مجموعه عکس و نمایش آن را داشته باشد اول از همه باید با مدیریت هماهنگ کند. در غیر این صورت عکسهای ارسالی منتشر نخواهند شد.

با توصیفات فوق و همچنین خواندن چند خط قوانین مرتبط به ارسال عکس، در صورت تمایل، درخواست ارسال عکس بفرستید و توضیح مختصری بدهید و حتما شماره تماس قید بفرمائید که با شما تماس گرفته شود. برای این کار میتوانید از قسمت "تماس" استفاده کنید.

1- عکسهای ارسالی حتما باید متعلق به خود ارسال کننده باشد.
2- ارسال عکس، فیلم یا به طور کلی آثار دیگر افراد یا سازمانها و یا کپی کردن و ارسال این قبیل آثار از سایتها و وبلاگهای اینترنتی و منابع چاپی تخصصی یا عمومی، به نام خود؛ در سایت ممنوع است.
3- چنانچه قانون شماره 1 و 2 از سوی ارسال کننده نقض بشود باید توجه داشته باشد که کلیه عواقب نقض قانون کپی رایت بر عهده خودش است و باید پاسخگوی سازمانهای مربوطه که ادعای دعوی میکنند باشد. کما اینکه سایت به هیچ وجه آثار ذکر شده را پاک نخواهد کرد بنابراین ممکن است برای اجازه انتشار آثار مجبور به جلب رضایت باشد.
4- ارسال عکس و نمایش آن در سایت از سوی عکاسان و افراد و آژانسها و ... به منزله همکاری با آنها نیست.


قوانین تبادل لینک

در طی سالها فعالیت سایت، دوستان زیادی از وبلاگها و سایتها به ما پیشنهاد تبادل لینک را داده اند. برای ما افتخاری بزرگ است که لینک همه این دوستان در سایت ما قرار داده شود. اما به علت اینکه شاید هزاران لینک باید در "لینکدونی" قرار داده بشود، بنابراین با هیچ سایت و وبلاگی تبادل لینک انجام نخواهیم داد.

+ تمامی سایتها و وبلاگها میتوانند ما را لینک کنند. به شرطی که این لینک به صورت معقول و عرفی باشد.

+ سایت رنگین کمان به هیچ وجه مسئولیت لینکهایی که از سایتها و وبلاگهای دیگر تحت هر عنوان به این سایت داده شده است را نخواهد پذیرفت و همچنین وجود لینک سایت رنگین کمان در هر سایت و وبلاگی به معنای تایید یا ارتباط سایت با اداره کنندگان آنها نیست.


قوانین تبلیغات

سایت رنگین کمان ممکن است برای جبران هزینه های جاری اقدام به جذب آگهی نماید. با وجود بررسی سایتها و وبلاگهای آگهی دهنده و انتخاب آنها؛ بازدید کنندگان برای خرید یا استفاده از خدمات این سایتها و وبلاگها باید تحقیقات لازم را به هر طریق ممکن انجام دهند. بنابراین در صورتی که با خرید یا استفاده از این خدمات هرگونه مشکلی برای بازدید کنندگان به وجود بیاید، سایت رنگین کمان و مدیریتش پاسخگو نخواهد بود.

+ در مورد تمام شرایط تبلیغات لطفا به صفحه تبلیغات مراجعه بفرمایید.